Check Up

 

Check up hayat kurtarır

Hastanemizin check up programı sağlık durumunuz hakkında yeterli bilgi veren ve dahiliye uzmanının kontrolünde yapılan bir programdır. Yapmış olduğumuz check up’lar neticesinde hastanemizde birçok hastaya erken teşhis konarak tedavileri başarıyla gerçekleştirilerek normal hayatlarına dönmeleri sağlanmıştır.

Check up nedir?

Check up hiçbir rahatsızlık belirtisi göstermeyen fakat ileride hastalığa yol açabilecek problemlerin saptanarak önleyici tedbirlerin alınması için yapılan genel ve kapsamlı sağlık taramasıdır. Özellikle ölüm riski yüksek hastalıkların erken teşhis edilerek tedavi edilmesinde önemli bir rol oynar.  

Check up ile amaçlanan nedir?

Bireylerin yaşam kalitelerini etkileyebilecek koroner arter hastalığı, kanser, hipertansiyon, kolesterol yüksekliği ve diyabet gibi risk gurubunda bulunan hastalıkların yanı sıra diğer rahatsızlık türlerini erken dönemde belirleyerek gerekli tedbir ve tedavi yöntemlerini uygulamaktır.

Check up yaptırmadan önce nelere dikkat etmeliyiz?

Check up randevunuza en az 8 saatlik açlıkla gelmeye çalışınız ve birkaç gün öncesinden alkol tüketmeyin. Eğer daha öncesinde yaptırmış olduğunuz testler varsa onları da yanınızda bulundurabilirsiniz.

Her sağlıklı birey yılda kaç kez check up yaptırması gerekir?

Unutmayın ki, hayatla bağınız sağlıklı olmanızla doğrudan ilişkilidir. Bu nedenle yılda sadece 1 gününüzü genel sağlık taramasına ayırarak bütün hayatınızın kalitesini belirleyebilirsiniz.

Check up bir zorunluluk mudur?

Check up bir zorunluluk değildir. Ama sağlığımız önemli ise hastalanmadan önce check up programlarına katılmak önemlidir.

Medipol Mega Üniversite Hastanesi’nde check up yaptırmanın avantajları nelerdir?

Medipol Mega Üniversite Hastanesi’nde check up yaptıracak hastalarımız için öncelikle kapıdan girdikleri ilk andan itibaren tüm branşların var olduğu, tüm müdahalelerin aynı zaman diliminde yapılabildiği ve çok hızlı bir şekilde ileri teknolojik görüntülemelerle sonlandırılabildiği bir ortama geleceklerini bilmeleri gerekmektedir. Ünitelerimizde kullandığımız cihazlarımız son teknoloji cihazlardır ve bu cihazların doğrulama oranları oldukça yüksektir. Eğer birey check up esnasında herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşırsa bu sağlık sorununa yönelik planlanacak ameliyatları uzman akademik doktorlarımız gerçekleştirmektedir.

Check up yaptırarak kanserle mücadele etmek mümkün mü?

Kanser tarama tetkikleri kanserden kurtulmanın ilk ve en önemli adımıdır. Çünkü kanser erken teşhis edildiğinde tedavisi mümkün bir hastalıktır.

Check up paketleri hangi özelliklere göre hazırlanmaktadır?

Check up'ta cinsiyete, yaşa, kişinin yakınlarında görülen hastalıklara ve mevsime göre paket programlar hazırlamaktayız. Check up paketlerinin her biri kendi içeriğinde bireyin sağlıklı hayatını devam ettirmesine yönelik önemli taramaları kapsamaktadır.

Kadınlar hangi check up paketlerinden faydalanmalılar?

Hastanemizde check up paketleri kadınların risk guruplarına göre hazırlanmaktadır. Ayrıca kişiye özel olarak da check up paketleri hazırlamaktayız. Özellikle yaş guruplarına yönelik hazırladığımız paketlerde: Meme ve rahim kanseri, şeker, genç kadınların kadın doğum muayene, kansızlık ve tiroit problemlerini ve alerjik dahil genel sağlık sorunlarını tanımlayacak testler yer almaktadır.

Erkekler hangi check up paketlerinden faydalanmalılar?

Erkeklere yönelik hazırladığımız check up paketlerinde, yaşa göre ortaya çıkabilecek prostat hastalığını kapsayan taramaların yanı sıra şeker, tansiyon, kansızlık, kanser, alerji ve diğer hastalıkların tespitlerine yönelik programlar uygulamaktayız.

Çocuklar hangi check up paketlerinden faydalanmalılar?

Çocuklar için yapılan check up taramaları onların gelişim evrelerini daha sağlıklı bir şekilde yaşamaları açısından önemlidir. Doğumundan itibaren düzenli aralıklarla yapılması gereken muayeneler çocuk 7 yaşına geldiğinde her yıl 1 defa, 17 yaşına kadar geçen sürede de her yıl 2 defa check up muayenesinden geçmelidir.