Medyada Medipol

Faydalı diye bolca tüketiyorsanız dikkat! Günde 1 tatlı kaşığından fazlası...

Uzmanlara göre obeziteden koruyan zerdeçal, serotonin kaynağı olduğu için mutluluk veriyor. Dünya Homeopati Örgütü Avrasya Temsilcisi Uzman Dr. Yegane Özcan, aşırı kilo problemi olan kişilerin gönül rahatlığıyla zerdeçalı tüketebileceğini söyleyerek, "Zerdeçalın içinde bulunan serotonin sayesinde zayıflarken mutlu olur ve depresyona girmezsiniz" dedi.

Medipol Hematoloji Sempozyumu gerçekleşti

MEDİPOL Mega Üniversite Hastanesi ev sahipliğinde 6-7 Ekim tarihleri arasında 1. Hematoloji Sempozyumu gerçekleşti. Sempozyuma katılımın çok fazla olmasından büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Prof. Dr. Sema Anak, “Katılımcıların bu kadar ilgi göstermesi bizim için gurur kaynağı çünkü bize verdikleri destek çok önemli” dedi.

Medipol Birinci Hematoloji Sempozyumu 6 Ekim'de başlayacak

Türk hematoloji bilim dünyasına katkıda bulunmak adına Medipol Mega Üniversite Hastanesi ev sahipliğinde 6-7 Ekim tarihleri arasında ilki gerçekleşecek Hematoloji Sempozyum’unda erişkin ve çocuk hematoloji bilim dalları bir araya gelecek. Kök Hücre Nakli’nin en korkulan komplikasyonlarından “Graft Versus Host” hastalığındaki en yeni gelişmelerin konuşulacağı toplantıda Marmara Bölgesi’nin kök hücre (kemik iliği) nakli uzmanları toplanacak.

Beynindeki pil ile hamile kaldı

Distoni yani kasılma hastası olan 26 yaşındaki ECE TÜLÜBAŞ beynindeki pil ile hamile kalarak dünya tıp literatürene girmeyi başardı. Beyin ve Sinir cerrahlarımızdan Op.Dr. Ali Zırh’ın beyin pili ameliyatı sonrasında 11 yıllık hastalığında yaşadığı tüm sıkıntıları geride bıraktı.

Babasına ciğerinin yarısını verdi.

Organ Nakli merkezimizde Prof. Dr. Murat Dayangaç'ın başarılı operasyonu sonrası hastamızla ve kendisine karaciğerini veren oğlu ile bir araya geldik.

Kök hücre bağışıyla yüzde 75 oranında başarı sağlanıyor

MEDİPOL Mega Üniversite Hastanesi sağlık profesyonelleri, 1 Ekim Dünya Çocuk Günü kapsamında düzenledikleri etkinlik ile kemik iliği nakli bekleyen çocuklar için 'Kök Hücre Bağışı’na' dikkat çekti.

Besin alerjileri ölümcül olabilir

Uzmanlar, sıklıkla deride kaşıntı, kabartı, mide bulantısı, karında kramp ve ishale neden olabilen besin alerjilerinin, bazı durumlarda ölümcül sonuçlar doğurabileceğini bildiriyor

Etiyopya sağlık heyeti Medipol’ü ziyaret etti

Sağlık turizmi kapsamında Etiyopya sağlık heyeti Medipol Mega Üniversite Hastanesi’ni ziyaret etti. Medipol Eğitim ve Sağlık grubuna bağlı tüm merkezlerin tanıtımının yapıldığı ziyaret sırasında, Medipol Üniversitesi ile yapılabilecek iş birlikleri ön plana çıkarıldı.

Spor Kalbe Doğal Bypass Yapar

Futbolcumuz Soner Aydoğdu, Dünya Kalp Günü kapsamında kalp sağlığına dikkat çekmek için Medipol Mega Üniversite Hastanesi Kardiyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bilal Boztosun tarafından sağlık kontrolünden geçirildi.

3 yaşındaki Mehmet'e annesinin ciğeri hayat verdi

Fotoğrafta gördüğünüz minik dostumuz karaciğer nakli oldu.